С 8:0 спечели първия си мач училищният отбор по футбол

22.11.2019 г. 6:37:35

Отборът по футбол на ОУ „Бачо Киро“, Велико Търново победи с  8-0 ОУ „ Д-р Петър Берон“ гр. Дебелец в първия етап от Училищните игри при V – VІІ клас. Първото полувреме завърши с 2:0 след голове на Георги Здравков (VІІ д клас) и Кристиян Петков (VІІ д клас). Отличната работа на Богомил Александров (VІ д клас) – вратар и защитата пред него: Ивайло Костадинов (VІІ в клас), Александър Стоянов (VІІ б клас), Пресиян Маринов (VІІ б клас) и Мартин Цингилев (VІІ в клас). Пред тях отлично помагаше и Георги Тодоров (VІІ б клас) с нелеката задача да спира противниковите атаки. В центъра на терена идеите се внасяха от Денислав Хаджирадев (VІІ б клас) и Йордан Йорданов (VІІ д клас). Нападението се водеше от Георги, Кристиян и Стелиян Иванов (VІІ д клас).
През второто полувреме появата на Димитър Георгиев от (VІ д), а след това и на Петър Василев (VІІ д), Андрей Братоев (VІІ в) и Давид Пецуров (VІІ в) внесоха допълнителна свежест, оказала се решаваща в мача. Георги Здравков и Кристиян Петков добавиха по още 2 гола, за да стане резултата 6-0. Малко преди края на срещата Стелиян Иванов отбеляза за 7-мия гол, а крайното 8-0 оформи вратарят и капитан Богомил Александров, след появата на Добромир Антонов (VІІ б) и последвалата вътрешна смяна в състава ни.
Съставът на ОУ „Бачо Киро“ :
Богомил Александров (к), Ивайло Костадинов, Александър Стоянов, Пресиян Маринов, Мартин Цингилев, Георги Тодоров, Денислав Хаджирадев, Йордан Йорданов, Стелиян Иванов, Георги Здравков, Кристиян Петков.
Резерви: Добромир Антонов, Давид Пецуров, Димитър Георгиев, Петър Василев, Андрей Братоев, Ваньо Йорданов и Станислав Петров.
Следвщият двубой на отбора, ръководен от Мирослав Василев и Едуард Кендерян, е на 22 ноември (петък), от 10:00 ч. срещу ОУ „Димитър Благоев“. Мачът ще се играе на новия терен с изкуствена настилка (над Спортно училище „Георги Живков“). Желаем успех на момчетата ни!