Общински първенец по футбол от V до VІІ клас стана отбора на ОУ „Бачо Киро“

8.12.2019 г. 19:22:59

Общински първенец по футбол от V до VІІ клас стана отборът на ОУ „Бачо Киро“ след като във финалната среща победи с 6-0 СУ „Вела Благоева“. Футболистите на ОУ „Бачо Киро“ завършиха общинския етап на ученическите игри с общ резултат 19-0 и си заслужиха участието напролет в Областното първенство. При последния мач тон за изразителната победа даде Димитър Георгиев (VІ д клас) след добър изстрел в горния ъгъл на вратата. Вторият гол стана след центриране на Денислав Хаджирадев (VІІ б клас) от корнер, който сложи топката на главата на противников състезател, а той си отбеляза автогол. 3-0 направи Стелиян Иванов (VІІ д клас) с прецизен изстрел малко преди края на първата част.
Второто полувреме започна с натиск на нашите момчета, дал резултат за 4-0, дело на Кристиян Петков (VІІ д клас), който след хубава комбинация в центъра на терена и рейд излезе сам срещу вратаря и не му остави шанс. Георги Здравков (VІІ д клас) с красив диагонален изстрел направи 5-0 малко преди края на срещата, а крайното 6-0 отбеляза вратарят Богомил Александров в края на двубоя, в който почти 15 минути нашите момчета играха със самочувстие и без вратар.