Пролетни отличия в спорта

10.4.2023 г. 11:01:33

Златен медал и купа „Най-техничен състезател“ завоюва Александър Кирилов (Ів клас) от турнира по борба „Освободители“. Алекс тренира в клуб по борба „Царевец-Етър 93“.

Борислав Благоев (ІІв клас) завоюва четири златни и 1 сребърен медал на Първия международен турнир по карате за купа Етър`2023. Борислав тренира в карате клуб „Етър“.

Призови места заеха момичетата от „Етър елит“ на Световната купа по естетическа гимнастика „Academic Cup“. „Етър елит“ І отбор зае 2 място, ІІ отбор зае четвърто и ІІІ отберо – пето място. Преди това отлично се представиха момичетат и в турнира за купа „Феникс“: Виктория Николаева (ІІІд клас), Лилия Мицова (ІІІд клас), Никол Колева (ІVб клас), Пресияна Колева (ІVг клас), Габриела Коларова и Божидара Минчева (ІVд клас).

4 пръви, 1 трето и 2 четвърти места зае Сияна Чангова (ІVд клас) на Световния танцов турнир във Виена. Тя е възпитаник на СК „Зоки“.

3 място индивидуално, 2 златни медала и купа отборон завоюва Христо Коев (ІVд клас) в Държавното първенство по плуване – 1 кръг. Индивидуален златен медал спечели Алекс Лазаров (ІІІг клас). Цветелина Коева (Іг клас) спечели бронзово отличие отборно и купа. От турнира по плуване „Русалка“ Преслава Петрова (ІV а клас) спечели 2 златни медала на 100 и 200 м. бруст, а Христо Коев – 5 златни и 2 сребърни медала. Децата тренират при СК „Боляри 2009“.